RS/GA
A.net/GA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Northside High School Track & Field and Cross Country - Columbus, Georgia
you RUN the place
2002 American Way, Columbus, Georgia, 31909, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Heaven Briggs
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
5
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (5 articles)
All News
Search
2012 Results - Georgia Class 4 Region 1 Track and Field Championships
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 22nd 2012, 11:25pm
Comments
Georgia Class 4 Region 1 Track and Field Championships
- Apr 21, 2012
GA, US
« Filter Results by Team: »
Bainbridge
Hardaway
Houston County
Lee County
Northside (Columbus)
Northside (Warner Robins)
Thomas County Central
Warner Robins
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
Mens 100m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McGee, Antravian
Lee County
11.12
nwi
1
10
2
Rone, Stephen
Houston County
11.15
nwi
1
8
3
White, Myles
Houston County
11.38
nwi
1
6
4
Robinson, Willie
Thomas County Ce
11.43
nwi
1
5
5
Lacy, Quintel
Hardaway
11.50
nwi
1
4
6
Gordon, Reggie
Warner Robins
11.51
nwi
1
3
7
Wright, Delvonshae
Warner Robins
11.66
nwi
1
2
8
Colding, Winston
Thomas County Ce
11.92
nwi
1
1
Mens 100m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rone, Stephen
Houston County
11.25
nwi
2
2
McGee, Antravian
Lee County
11.27
nwi
2
1
Lacy, Quintel
Hardaway
11.32
nwi
1
2
White, Myles
Houston County
11.42
nwi
1
3
Robinson, Willie
Thomas County Ce
11.42
nwi
2
3
Clark, Michael
Northside (Warne
11.43
nwi
1
4
Gordon, Reggie
Warner Robins
11.43
nwi
2
4
Wright, Delvonshae
Warner Robins
11.44
nwi
1
5
Torres, Luis
Hardaway
11.44
nwi
2
5
Lewis, Terry
Bainbridge
11.52
nwi
1
6
Williams, Miguel
Northside (Warne
11.54
nwi
2
7
Vickers, Martez
Bainbridge
11.66
nwi
2
8
Banks, Xavier
Northside (Colum
11.87
nwi
2
6
Osakwe, Emmauel
Northside (Colum
12.03
nwi
1
7
Colding, Winston
Thomas County Ce
12.13
nwi
1
Mens 200m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Edwards, Rhyan
Bainbridge
22.44
nwi
1
10
2
Wright, Delvonshae
Warner Robins
23.09
nwi
1
8
3
Lacy, Quintel
Hardaway
23.32
nwi
1
6
4
Lewis, Terry
Bainbridge
23.52
nwi
1
5
5
West, Samson
Houston County
23.57
nwi
1
4
6
Gordon, Reggie
Warner Robins
23.62
nwi
1
3
7
Robinson, Willie
Thomas County Ce
23.93
nwi
1
2
Mens 200m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Edwards, Rhyan
Bainbridge
22.73
nwi
2
1
West, Samson
Houston County
23.13
nwi
1
2
Lacy, Quintel
Hardaway
23.26
nwi
2
2
Gordon, Reggie
Warner Robins
23.31
nwi
1
3
Robinson, Willie
Thomas County Ce
23.32
nwi
1
3
Colding, Winston
Thomas County Ce
23.36
nwi
2
4
Lewis, Terry
Bainbridge
23.39
nwi
1
4
Wright, Delvonshae
Warner Robins
23.51
nwi
2
5
Paden, Brandon
Lee County
23.67
nwi
1
6
Torres, Luis
Hardaway
23.73
nwi
1
7
Williams, Miguel
Northside (Warne
23.75
nwi
1
5
Sandifer, Bendarius
Northside (Warne
23.95
nwi
2
6
Sims, Jayson
Northside (Colum
24.48
nwi
2
8
Pitts, Brady
Northside (Colum
24.78
nwi
1
7
Stafford, Terrell
Houston County
25.45
nwi
2
Mens 400m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sears, Ventavius
Northside (Colum
49.16
1
10
2
Thomas, Hubert
Bainbridge
49.64
1
8
3
Edwards, Rhyan
Bainbridge
50.07
1
6
4
Williams, Terry
Houston County
50.57
1
5
5
Dolford, Christopher
Thomas County Ce
51.33
1
4
6
Polk, Caribe
Houston County
51.72
1
3
7
Graddick, Antonio
Warner Robins
52.11
1
2
8
McCleton, Malcolm
Thomas County Ce
53.12
1
1
Mens 400m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Sears, Ventavius
Northside (Colum
49.40
1
2
Thomas, Hubert
Bainbridge
49.66
1
1
Edwards, Rhyan
Bainbridge
50.45
2
3
Williams, Terry
Houston County
50.87
1
2
Polk, Caribe
Houston County
51.09
2
3
Dolford, Christopher
Thomas County Ce
51.12
2
4
Graddick, Antonio
Warner Robins
51.51
2
5
Jenkins, Stefonne
Northside (Colum
52.39
2
4
McCleton, Malcolm
Thomas County Ce
52.59
1
6
Jones, LaNorris
Northside (Warne
53.45
2
5
Hedrick, Oliver
Lee County
54.68
1
6
Williams, Khalil
Northside (Warne
55.95
1
7
Wright, Deerick
Warner Robins
56.21
1
7
Lynch, Dallis
Hardaway
57.03
2
8
Rosser, Ronald
Hardaway
58.44
1
8
Bush, Montel
Lee County
58.48
2
Mens 800m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Graddick, Antonio
Warner Robins
2:00.40
1
10
2
Boyer, Curtis
Houston County
2:00.71
1
8
3
Jenkins, Stefonne
Northside (Colum
2:03.01
1
6
4
Jenkins, Jonathan
Warner Robins
2:03.97
1
5
5
Ross, Jovante
Bainbridge
2:06.37
1
4
6
Bryant, Justin
Northside (Warne
2:08.89
1
3
7
Thomas, Hubert
Bainbridge
2:13.02
1
2
8
Tandarich, Shawn
Northside (Colum
2:17.24
1
1
Mens 800m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Boyer, Curtis
Houston County
2:04.20
1
2
Jenkins, Jonathan
Warner Robins
2:04.32
1
1
Graddick, Antonio
Warner Robins
2:05.81
2
2
Ross, Jovante
Bainbridge
2:07.11
2
3
Bryant, Justin
Northside (Warne
2:09.79
2
4
Jenkins, Stefonne
Northside (Colum
2:10.35
2
5
Wynn, Lamar
Lee County
2:11.32
2
3
Thomas, Hubert
Bainbridge
2:11.55
1
4
Tandarich, Shawn
Northside (Colum
2:13.32
1
6
Mercier, Forrest
Houston County
2:16.09
2
5
Jones, Travis
Hardaway
2:19.54
1
7
Williams, Damien
Hardaway
2:22.77
2
6
Bush, Montel
Lee County
2:25.97
1
7
Dickens, Logan
Thomas County Ce
2:35.20
1
Mens 1600m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kennedy, Jacob
Lee County
4:28.48
1
2
Wilcox, Nick
Warner Robins
4:29.86
1
3
Perez, Abraham
Northside (Colum
4:38.12
1
4
Morris, Ben
Houston County
4:44.10
1
5
Osdian, Darius
Houston County
4:52.45
1
6
Wright, Deerick
Warner Robins
4:56.82
1
7
Smith, Dreyveon
Bainbridge
4:59.11
1
8
Parker, Tyler
Northside (Colum
4:59.90
1
Mens 3200m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kennedy, Jacob
Lee County
9:43.56
1
10
2
Wilcox, Nick
Warner Robins
9:52.77
1
8
3
Perez, Abraham
Northside (Colum
10:13.85
1
6
4
Asadian, Darius
Houston County
10:25.68
1
5
5
Thompson, Matt
Warner Robins
10:47.54
1
4
6
Parker, Tyler
Northside (Colum
11:16.00
1
3
7
Smith, Dreyveon
Bainbridge
11:16.53
1
2
8
Reynolds, Davey
Bainbridge
11:49.98
1
1
Mens 110m Hurdles AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Dontarius
Bainbridge
15.26
nwi
1
10
2
Hunt, Kevondre
Northside (Warne
15.30
nwi
1
8
3
Durham, Brandon
Warner Robins
15.31
nwi
1
6
4
Moore, Ja'Tarius
Northside (Colum
15.33
nwi
1
5
5
Barry, Rick
Hardaway
15.50
nwi
1
4
6
White, Myles
Houston County
15.76
nwi
1
3
7
Allen, Derek
Bainbridge
16.70
nwi
1
2
8
Smith, Sean
Northside (Warne
16.82
nwi
1
1
Mens 110m Hurdles AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Dontarius
Bainbridge
15.35
nwi
1
1
Durham, Brandon
Warner Robins
15.47
nwi
2
2
Moore, Ja'Tarius
Northside (Colum
15.49
nwi
2
3
Hunt, Kevondre
Northside (Warne
15.63
nwi
2
2
White, Myles
Houston County
15.70
nwi
1
3
Barry, Rick
Hardaway
15.71
nwi
1
4
Allen, Derek
Bainbridge
16.14
nwi
2
5
Ware, Dre
Hardaway
16.79
nwi
2
6
Davis, James
Thomas County Ce
16.87
nwi
2
4
Smith, Sean
Northside (Warne
17.42
nwi
1
7
Stephens, John
Houston County
19.07
nwi
2
5
Cookrey, De'Ondre
Thomas County Ce
19.11
nwi
1
6
Whitaker, Taurean
Lee County
20.42
nwi
1
Mens 300m Hurdles AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Barry, Rick
Hardaway
39.14
1
10
2
Hunt, Kevondre
Northside (Warne
39.45
1
8
3
Jackson, Dontarius
Bainbridge
39.47
1
6
4
Durham, Brandon
Warner Robins
41.56
1
5
5
Ware, Dre
Hardaway
41.75
1
4
6
King, Khorgian
Northside (Colum
42.66
1
3
7
Moore, Ja'Tarius
Northside (Colum
43.01
1
2
8
Jones, Chris
Thomas County Ce
43.39
1
1
Mens 300m Hurdles AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Barry, Rick
Hardaway
39.30
1
1
Jackson, Dontarius
Bainbridge
40.61
2
2
Hunt, Kevondre
Northside (Warne
41.19
2
3
Ware, Dre
Hardaway
41.74
2
2
Durham, Brandon
Warner Robins
41.81
1
3
Moore, Ja'Tarius
Northside (Colum
42.34
1
4
Jones, Chris
Thomas County Ce
42.70
1
4
King, Khorgian
Northside (Colum
42.75
2
5
Brown, Isaiah
Bainbridge
43.79
1
5
Ard, Donte'
Thomas County Ce
44.89
2
6
Hedrick, Oliver
Lee County
45.00
2
6
Williams, Jaylen
Houston County
45.67
1
7
Tabor, Jahleen
Warner Robins
46.37
2
7
Smith, Sean
Northside (Warne
46.84
1
8
Burton, AJ
Houston County
48.85
2
Mens 4x100m Relay AAAA
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Thomas
,
Lacy
,
Barry
,
Torres
Hardaway
43.27
1
10
2
Rone
,
Grover
,
West
,
White
Houston County
43.84
1
8
3
Lewis
,
Edwards
,
Vickers
,
Cooper
Bainbridge
43.88
1
6
4
Colding
,
Dolford
,
Cookrey
,
Robinson
Thomas County Ce
43.97
1
5
5
Hite
,
Gordon
,
Wright
,
Durham
Warner Robins
44.27
1
4
6
Miller
,
Reynolds
,
Cooper
,
Fortson
Bainbridge
44.66
1
3
7
Williams
,
Sandifer
,
Mike
,
Clark
Northside (Warne
44.73
1
2
8
Moore
,
Sims
,
Sears
,
Pitts
Northside (Colum
44.81
1
1
Mens 4x100m Relay AAAA
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Lewis
,
Edwards
,
Vickers
,
Cooper
Bainbridge
43.13
1
1
Thomas
,
Lacy
,
Barry
,
Torres
Hardaway
43.28
2
2
Miller
,
Reynolds
,
Cooper
,
Fortson
Bainbridge
43.78
2
2
Moore
,
Sims
,
Sears
,
Pitts
Northside (Colum
43.81
1
3
Hite
,
Gordon
,
Wright
,
Durham
Warner Robins
43.99
2
3
Colding
,
Dolford
,
Cookrey
,
Robinson
Thomas County Ce
44.02
1
4
Rone
,
Grover
,
West
,
White
Houston County
44.32
1
5
Harris
,
Hite III
,
Tabor
,
Walker
Warner Robins
44.47
1
4
Williams
,
Sandifer
,
Mike
,
Clark
Northside (Warne
44.48
2
5
Wright
,
Bludwort
,
Hurley
,
McGee
Lee County
44.57
2
6
Harris
,
Ivey
,
Coleman
,
Davis
Thomas County Ce
44.75
2
6
Green
,
Loud
,
Williams
,
Paden
Lee County
45.18
1
7
Sandifer
,
Jones
,
Ridley
,
Cosby
Northside (Warne
45.47
1
8
Jones
,
Lynch
,
Cobb
,
Ware
Hardaway
45.69
1
7
King
,
Moore
,
Osakwe
,
Jenkins
Northside (Colum
45.94
2
8
Burden
,
Stephens
,
Stafford
,
Williams
Houston County
47.60
2
Mens 4x400m Relay AAAA
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Miller
,
Edwards
,
Thomas
,
Jackson
Bainbridge
3:24.84
1
10
2
Moore
,
Sears
,
King
,
Jenkins
Northside (Colum
3:26.09
1
8
3
Dolford
,
McCleton
,
Harris
,
Colding
Thomas County Ce
3:28.22
1
6
4
Jones
,
Williams
,
Bryant
,
Hunt
Northside (Warne
3:31.12
1
5
5
Cobb
,
Ware
,
Evans
,
Barry
Hardaway
3:33.39
1
4
6
Reynolds
,
Cooper
,
Ross
,
Cooper
Bainbridge
3:33.96
1
3
7
Hedrick
,
Jenkins
,
Wright
,
Bludwort
Lee County
3:38.00
1
2
Mens 4x400m Relay AAAA
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Miller
,
Edwards
,
Thomas
,
Jackson
Bainbridge
3:26.58
1
1
Moore
,
Sears
,
King
,
Jenkins
Northside (Colum
3:28.54
2
2
Williams
,
Morris
,
Polk
,
Boyer
Houston County
3:28.57
2
2
Dolford
,
McCleton
,
Harris
,
Colding
Thomas County Ce
3:29.79
1
3
Cobb
,
Ware
,
Evans
,
Barry
Hardaway
3:33.34
2
4
Reynolds
,
Cooper
,
Ross
,
Cooper
Bainbridge
3:33.36
2
5
Walker
,
Wilcox
,
Wright
,
Graddick
Warner Robins
3:33.40
2
3
Hedrick
,
Jenkins
,
Wright
,
Bludwort
Lee County
3:36.69
1
4
Jones
,
Williams
,
Bryant
,
Hunt
Northside (Warne
3:37.81
1
5
Tabor
,
Jenkins
,
Watkins
,
Hite III
Warner Robins
3:43.43
1
6
Sandifer
,
Robinson
,
Curry
,
Fuller
Northside (Warne
3:45.66
2
7
Bryant
,
Ard
,
Drew
,
Davis
Thomas County Ce
3:46.06
2
6
Pitts
,
Moore
,
Perez
,
Bryant
Northside (Colum
3:46.83
1
7
Mercier
,
Hardiman
,
Jones
,
Camejo
Houston County
3:48.79
1
8
Williams
,
Thomas
,
Torres
,
Lacy
Hardaway
4:01.23
1
Mens Shot Put AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dickens, DeArrius
Hardaway
49-01.50
(14.97m)
1
10
2
Cornish, Brian
Warner Robins
47-02.00
(14.38m)
1
8
3
Farms, Greg
Warner Robins
46-03.50
(14.11m)
1
6
4
Clark, Dontrell
Houston County
43-08.00
(13.31m)
1
5
5
Lawrence, Justin
Northside (Colum
43-05.50
(13.25m)
1
4
6
Williams, Darion
Northside (Warne
41-10.50
(12.76m)
1
3
7
Harris, Jamez
Bainbridge
41-10.00
(12.75m)
1
2
8
Carroll, Aquivius
Bainbridge
41-06.50
(12.66m)
1
1
Mens Discus AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dickens, DeArrius
Hardaway
142-00
(43.28m)
1
10
2
Parner, Austin
Thomas County Ce
132-02
(40.28m)
1
8
3
Sheard, Joshua
Bainbridge
131-07
(40.11m)
1
6
4
Oliver, Tim
Northside (Colum
127-02
(38.76m)
1
5
5
Butts, Devin
Warner Robins
126-10
(38.66m)
1
4
6
Chatfield, Anfirnee
Northside (Warne
121-06
(37.03m)
1
3
7
Breedlove, Octavius
Bainbridge
119-08
(36.47m)
1
2
8
Kitchens, Marqualis
Northside (Warne
119-03
(36.35m)
1
1
Mens High Jump AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cooper, Craig
Bainbridge
6-00.00
(1.83m)
1
10
2
White, Myles
Houston County
5-10.00
(1.78m)
1
8
3
Davis, Titus
Lee County
5-08.00
(1.73m)
1
4
3
Callaway, Michael
Warner Robins
5-08.00
(1.73m)
1
6
3
Johnson, Stephen
Bainbridge
5-08.00
(1.73m)
1
5
6
Jones, LaNorris
Northside (Warne
5-06.00
(1.68m)
1
1
6
Grover, Kelvin
Houston County
5-06.00
(1.68m)
1
2.50
6
Butts, Devin
Warner Robins
5-06.00
(1.68m)
1
2.50
Mens Long Jump AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sears, Ventavius
Northside (Colum
22-10.00
(6.96m)
nwi
1
10
2
Harris, Rod
Warner Robins
21-02.00
(6.45m)
nwi
1
8
3
Cooper, Craig
Bainbridge
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
6
4
Walker, Amir
Warner Robins
20-02.50
(6.16m)
nwi
1
5
5
McCleton, Malcolm
Thomas County Ce
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
4
6
Bouie, Damian
Bainbridge
19-07.00
(5.97m)
nwi
1
2
6
Sandifer, Bendarius
Northside (Warne
19-07.00
(5.97m)
nwi
1
3
8
King, Khorgian
Northside (Colum
19-01.50
(5.83m)
nwi
1
1
Mens Triple Jump AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sears, Ventavius
Northside (Colum
44-06.00
(13.56m)
nwi
1
10
2
Harris, Rod
Warner Robins
43-05.00
(13.23m)
nwi
1
8
3
Jenkins, Yorel
Lee County
42-02.00
(12.85m)
nwi
1
5
3
Hunt, Kevondre
Northside (Warne
42-02.00
(12.85m)
nwi
1
6
5
Davis, Titus
Lee County
42-00.00
(12.80m)
nwi
1
4
6
Williams, Miguel
Northside (Warne
41-05.50
(12.64m)
nwi
1
3
7
Johnson, Jordon
Bainbridge
41-04.50
(12.61m)
nwi
1
1.50
8
Thomas, Hubert
Bainbridge
41-01.00
(12.52m)
nwi
1
1.50
9
Harris, Ernest
Thomas County Ce
40-01.50
(12.23m)
nwi
1
Mens Pole Vault AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jones, Nick
Warner Robins
10-06.00
(3.20m)
1
10
1
Brue, Joshua
Thomas County Ce
10-06.00
(3.20m)
1
6
1
Jones, LaNorris
Northside (Warne
10-06.00
(3.20m)
1
8
4
Stephens, John
Houston County
10-00.00
(3.05m)
1
5
5
McMillen, Jeff
Warner Robins
9-00.00
(2.74m)
1
3
5
Bryant, Justin
Northside (Warne
9-00.00
(2.74m)
1
4
Womens 100m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Briggs, Heaven
Northside (Colum
12.63
nwi
2
2
Guyton, Shelbi
Thomas County Ce
12.75
nwi
2
1
Wright, Sydney
Northside (Colum
12.86
nwi
1
2
Cooper, Khadeeijah
Bainbridge
12.87
nwi
1
3
Thomas, Sarah
Hardaway
12.87
nwi
2
3
Jackson, Kiaira
Houston County
12.92
nwi
1
4
Moore, Karen
Houston County
13.00
nwi
2
5
Harvin, Tamee
Bainbridge
13.06
nwi
2
4
Hayes, Ashley
Thomas County Ce
13.12
nwi
1
5
Davison, Shi
Hardaway
13.26
nwi
1
6
Luster, Shanterinne
Lee County
13.39
nwi
2
6
Jackson, Yasmine
Warner Robins
13.41
nwi
1
7
Griffith, Ashanta
Northside (Warne
13.78
nwi
1
7
Jones, Daija
Northside (Warne
13.99
nwi
2
8
Smith, Konashua
Lee County
14.19
nwi
1
8
Leach, Jasmine
Warner Robins
15.19
nwi
2
Womens 200m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Briggs, Heaven
Northside (Colum
25.66
nwi
2
1
Williams, Tia
Northside (Warne
25.68
nwi
1
2
Stegall, Asha
Warner Robins
25.79
nwi
2
2
Thomas, Sarah
Hardaway
26.02
nwi
1
3
Wright, Sydney
Northside (Colum
26.61
nwi
1
3
McIntyre, Chelsea
Thomas County Ce
27.06
nwi
2
4
Harvin, Tamee
Bainbridge
27.15
nwi
2
4
Franklin, Ashley
Thomas County Ce
27.18
nwi
1
5
Price, Jasmine
Bainbridge
27.29
nwi
1
6
Jackson, Yasmine
Warner Robins
27.79
nwi
1
5
Bentley, Jada
Hardaway
27.85
nwi
2
7
Holmes, Princess
Houston County
27.86
nwi
1
8
Luster, Shanterinne
Lee County
27.98
nwi
1
6
Wright, Tierra
Lee County
28.01
nwi
2
7
Mitchell, A'Shauna
Northside (Warne
28.06
nwi
2
Womens 400m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Williams, Tia
Northside (Warne
57.54
1
1
Stegall, Asha
Warner Robins
58.22
2
2
Futrell, Kayla
Hardaway
1:00.09
2
2
Powell, Dana
Hardaway
1:01.31
1
3
Fullwood, Daijah
Northside (Colum
1:01.67
1
4
Edwards, Alauna
Thomas County Ce
1:02.53
1
5
Burney, Raven
Bainbridge
1:03.01
1
3
Rogers, Diamond
Lee County
1:03.29
2
4
Grimes, Brittany
Thomas County Ce
1:03.50
2
6
McCray, nicole
Warner Robins
1:03.57
1
5
Witherspoon, Mekhaela
Northside (Warne
1:03.58
2
6
Roberts, Tiera
Northside (Colum
1:05.95
2
7
Green, Terrika
Bainbridge
1:06.01
2
8
Pegues, Ashley
Houston County
1:08.62
2
Womens 800m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Davis, Mariah
Lee County
2:31.07
1
1
Fullwood, Daijah
Northside (Colum
2:34.73
2
2
Haggins, Kim
Thomas County Ce
2:35.92
2
3
Powell, Dana
Hardaway
2:36.03
2
4
Jenkins, Annie
Warner Robins
2:36.04
2
2
Parson, Aaisha
Thomas County Ce
2:36.32
1
3
Roberts, Tiera
Northside (Colum
2:38.62
1
4
Crawford, Damaris
Hardaway
2:38.96
1
5
Seabrook, Lopriela
Lee County
2:40.14
2
5
Green, Deandrea
Bainbridge
2:51.09
1
6
Thomas, Amber
Bainbridge
2:52.48
2
6
Cadman, Ashley
Houston County
2:55.61
1
7
Garrett, Janay
Warner Robins
2:55.96
1
7
Wilson, Bobie
Northside (Warne
2:59.19
2
8
Bailey, Tia
Houston County
3:09.87
2
8
Gilmore, Alexis
Northside (Warne
3:12.37
1
Womens 1600m AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Asadian, Megan
Houston County
5:25.59
1
10
2
Ryffe, Morgan
Northside (Colum
5:46.14
1
8
3
Parson, Aaisha
Thomas County Ce
5:47.06
1
6
4
Parsons, Kayla
Northside (Colum
5:51.29
1
5
5
Parson, Aaliyah
Thomas County Ce
5:55.84
1
4
6
Cano, Jessica
Hardaway
6:21.80
1
3
7
Jenkins, Annie
Warner Robins
6:24.72
1
2
8
Burkhardt, Jennifer
Warner Robins
6:28.25
1
1
Womens 100m Hurdles AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bouie, Diamond
Bainbridge
15.92
nwi
2
1
Foreman, Maria
Hardaway
15.94
nwi
1
2
Mcgill, Aja
Warner Robins
16.13
nwi
2
3
Myers, Nalessia
Hardaway
17.16
nwi
2
2
Manning, Alexandria
Houston County
17.34
nwi
1
3
Green, Porchia
Bainbridge
17.56
nwi
1
4
Nix, Chelsea
Northside (Colum
17.76
nwi
1
5
Gillis, Zennia
Northside (Warne
17.77
nwi
1
4
Carter, Briana
Lee County
18.62
nwi
2
5
Mitchell, Indya
Northside (Warne
19.00
nwi
2
6
Biggs, Savanna
Houston County
19.19
nwi
2
7
Miller, Jayla
Northside (Colum
19.40
nwi
2
6
Nazworth, Kim
Thomas County Ce
20.05
nwi
1
Womens 300m Hurdles AAAA
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Foreman, Maria
Hardaway
46.77
1
1
Cooper, Khadeeijah
Bainbridge
47.26
2
2
Bouie, Diamond
Bainbridge
47.55
1
3
Smith, Kyandra
Northside (Colum
49.36
1
4
Rogers, Diamond
Lee County
49.73
1
2
Hart, Amber Nechole
Hardaway
50.01
2
5
Mcgill, Aja
Warner Robins
50.24
1
3
Nix, Chelsea
Northside (Colum
50.43
2
4
Mitchell, Indya
Northside (Warne
51.48
2
5
Smith, Courtney
Warner Robins
52.31
2
6
Haggins, Kim
Thomas County Ce
52.35
2
6
Grimes, Amber
Thomas County Ce
53.49
1
7
Manning, Alexandria
Houston County
55.22
2
7
Gillis, Zennia
Northside (Warne
55.24
1
8
Biggs, Savanna
Houston County
56.12
1
8
Jones, Tia
Lee County
58.56
2
Womens 4x100m Relay AAAA
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Smith
,
Fullwood
,
King
,
Briggs
Northside (Colum
49.06
2
1
Outler
,
Foreman
,
Davison
,
Thomas
Hardaway
49.35
1
2
Cooper
,
Bouie
,
Burney
,
Harvin
Bainbridge
49.60
2
3
Guyton
,
McIntyre
,
Franklin
,
Hayes
Thomas County Ce
49.94
2
2
Jackson
,
Stegall
,
Walton
,
Jones
Warner Robins
49.97
1
3
Jones
,
Griffith
,
Steele
,
Williams
Northside (Warne
50.13
1
4
Brown
,
Travis
,
Edwards
,
Nazworth
Thomas County Ce
50.97
1
4
Bentley
,
Futrell
,
Raven
,
Sheppard
Hardaway
51.41
2
5
Bishop
,
Smith
,
Young
,
Luster
Lee County
51.61
2
5
Green
,
Green
,
Green
,
Price
Bainbridge
51.91
1
6
Miller
,
Nix
,
Wright
,
McLendon
Northside (Colum
52.08
1
6
Hill
,
Golphin
,
Shelley
,
Mitchell
Northside (Warne
52.77
2
7
McGill
,
McCray
,
Leach
,
Ambler
Warner Robins
53.35
2
7
Brown
,
Wright
,
Thomas
,
Rowe
Lee County
53.86
1
Womens 4x400m Relay AAAA
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Outler
,
Futrell
,
Thomas
,
Powell
Hardaway
4:08.03
2
1
Cooper
,
Bouie
,
Burney
,
Price
Bainbridge
4:08.05
1
2
Brown
,
Grimes
,
Edwards
,
McIntyre
Thomas County Ce
4:14.79
2
2
Smith
,
Nix
,
King
,
Fullwood
Northside (Colum
4:17.51
1
3
Rogers
,
Young
,
Seabrook
,
Davis
Lee County
4:21.26
1
4
Williams
,
Walton
,
Mitchell
,
Withersp
Northside (Warne
4:22.66
1
5
Parson
,
O'Neal
,
Grimes
,
Owens
Thomas County Ce
4:24.97
1
3
Green
,
Thomas
,
Green
,
Levens
Bainbridge
4:26.05
2
4
Williams
,
McCray
,
Stegall
,
Ambler
Warner Robins
4:29.47
2
6
Sheppard
,
Foreman
,
Davison
,
Pace
Hardaway
4:35.12
1
5
Roberts
,
Thornton
,
Ryffe
,
McLendon
Northside (Colum
4:36.96
2
6
Thomas
,
Myles
,
Nelson
,
Wright
Lee County
4:42.25
2
7
Jackson
,
Butler
,
Sundifer
,
McGill
Warner Robins
4:54.77
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#georgia
#ghsa
#track
#field
#championships
#region
More news
2012 Results - Georgia Class 4 West Sectional Track and Field Championships
268 shares:
Georgia Class 4 Region 1 Track and Field Championships
,
Bainbridge High School Track & Field and Cross Country - Bainbridge, Georgia
,
Hardaway High School Track & Field and Cross Country - Columbus, Georgia
,
Houston County High School Track & Field and Cross Country - Warner Robins, Georgia
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Northside High School Track & Field and Cross Country - Columbus, Georgia
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
2
2014
8
5
2013
2
4
2012
4
2009
1
Show 2 more
Hashtags
#georgia
#ghsa
#track
#field
#championships
#region
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!